Czy myśli samobójcze to objaw depresji?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu bardzo się zmieniłem, to znaczy, uśmiecham się bardzo rzadko, boję się przyszłości, nie szanuję siebie, jestem bardziej nerwowy niż wcześniej, potrafię odpowiedzieć na pytanie, które mnie nie rani ze złością, mam myśli, że nikt mnie nie chce i myślę o samobójstwie, tylko coś mnie hamuje przed dokonaniem tego, może się boję. Ktoś mi doradził, abym wybrał się do psychologa. Czy to może być depresja? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Witam Pana!

Myśli samobójcze stanowią bezwzględne wskazanie do konsultacji z psychiatrą lub psychoterapeutą. Na odległość nie mogę postawić diagnozy, ale Pańskie objawy są bardzo niepokojące i nie wolno ich lekceważyć. Sugerowałabym, aby zgłosił się Pan do Poradni Zdrowia Psychicznego w możliwie jak najszybszym terminie. Okres jesienno-zimowy sprzyja nasilaniu się objawów depresyjnych, dlatego radziłabym, aby nie zwlekał Pan z umówieniem wizyty.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty