Czy na diecie odchudzającej można pić colę zero?

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad tym, czy na diecie 1200 kcal można pić colę zero? Jak wiadomo nie zawiera ona kalorii. Czy raz na jakiś czas można sobie na nią pozwolić, a jeśli nie to z jakich powodów? Czy na diecie można żuć gumy nie tylko miętowe, ale także owocowe?
ponad rok temu

Witam,

Nie mogę odnosić się do konkretnego produktu, niemniej napoje typu light (często praktycznie bezkaloryczne) mogą stanowić alternatywę dla tradycyjnych napojów.
Nie wnoszą one zbędnych kcal, musi jednak Pani pamiętać, iż napoje typu cola są źródłem fosforu, który może utrudniać wchłanianie wapnia.
Odnośnie gum do żucia proszę wziąć pod uwagę aspekt wzmożonego wydzielania śliny i soków żołądkowych, co może potęgować odczuwanie głodu.

Pozdrawiam