Czy na pewno jestem w pełni zabezpieczona?

Brałam tabletki Belara, ale w związku ze skutkami ubocznymi ostatnio lekarz zalecił mi Ovulastan. Zrobiłam 7-dniową przerwę po zastosowaniu tabletek Belara i zacząłam stosować Ovulastan. Czy jestem w pełni zabezpieczona?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, powinna być Pani zabezpieczona. Kiedy nie jest Pani pewna, przy zmianie antykoncepcji zawsze lepiej stosować dodatkową ochronę przez 7 dni.