Czy na początku ciąży może pojawić się delikatne plamienie?

Witam!
Mam 20 lat i od dłuższego czasu mam złe samopoczucie. Często kręci mi się w głowie, jestem ciągle niewyspana i nerwowa. Często boli mnie dół brzucha, szczególnie z prawej strony. W okresie sylwestra miałam powiedzmy, że normalny okres bynajmniej można by go do normalnych zaliczyć, jednak ostatni okres miałam 25.01. i było to raczej plamienie.
Wczoraj przy stosunku z chłopakiem poleciała mi krew, myślałam, że to okres, jednak się myliłam. Z okresu nici, same plamienie i to bardzo skąpe.
Dodam, że okres u mnie nie był regularny, jednak raz w miesiącu, w przedziale 5 dni się pojawiał co dwa miesiące był obfity. Z chłopakiem robiliśmy test w połowie lutego, wyszedł negatywny (robiliśmy go w południe). Nie wiem czy mogą być to objawy ciąży?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Z Pani opisu nie sposób wykluczyć czy potwierdzić ciąży. W pierwszym trymestrze ciąży może się tak zdarzyć, że w dniach, w których normalnie byłyby miesiączki będzie występować delikatne plamienie czy brązowa wydzielina. Z drugiej strony źródłem nieregularności mogą być zaburzenia hormonalne. Radzę poczekać do daty spodziewanej miesiączki, a jeśli ta nie pojawi się przeprowadzić test ciążowy. Jeśli nie będzie Pani w ciąży, a okres nie powróci do równowagi należy się udać do lekarza ginekologa, który zleci badanie poziomu odpowiednich hormonów w celu dokładnej diagnozy i rozpoczęcia ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie!