Czy na podstawie poziomu beta HCG można precyzyjnie ustalić wiek ciąży?

Witam serdecznie,
ostatnią miesiączkę miałam 17 lipca, dnia 9 października zrobiłam test ciążowy z krwi i wyszło mi 12 934,00 mIU/ml.
Poproszę o odpowiedź, w którym tygodniu ciąży jestem?
Z góry dziękuję!

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przede wszystkim powinna się Pani udać do lekarza ginekologa na pierwsze badanie kontrolne. Na podstawie poziomu beta HCG, nie można precyzyjnie ustalić wieku ciąży, dokona tego lekarz przy okazji badania, które im wcześniej zostanie przeprowadzone, tym precyzyjniejszy będzie szacunek.
Na dziś można jedynie przyjąć podaną przez Panią datę ostatniej miesiączki jako początek ciąży, czyli jest Pani obecnie w 13 tygodniu ciąży.

Pozdrawiam serdecznie!