Czy na podstawie tych badań można wykluczyć zapalenie wyrostka?

Witam. Czy morfologia bez odchyłów, ob i crp w normie, badanie fizykalne wykonywane przez lekarza bez odchyłów, wykluczają problem z wyrostkiem? Od około tygodnia mam biegunki naprzemiennie z zaparciami, przelewanie w brzuchu, oraz lekki dyskomfort/kłucie w prawym dolnym boku. Objaw ten nasila się wraz ze wzdeciem brzucha, kilka minut po wyproznieniu ustępuje.. dziękuję za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 10 miesięcy temu

Dobry wieczór.

Badanie palpacyjne jamy brzusznej oraz diagnostyka laboratoryjna wykluczyła zapalenie wyrostka a więc wskazana jest obserwacja przez lekarza pierwszego kontaktu z poszerzeniem diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej z krwi i konsultacja specjalisty gastrologa który w tym przypadku jest odpowiednim specjalistą po wykluczeniu przez lekarza prowadzącego diagnostykę stanu zapalnego wyrostka.

Przed wizytą do gastrologa warto wykonać diagnostykę obrazową jamy brzusznej oraz badania z krwi : powtórka morfologia z rozmazem, lipidogram, glukoza, próby wątrobowe, lipaza, amylaza, kreatynina, kwas moczowy oraz badanie ogólne moczu.

Z wynikami wskazana wizyta u specjalisty gastrologa który oceni diagnostykę z badaniem podmiotowym i przedmiotowym, oceni objawy kliniczne i oceni stan Pana zdrowia.

W razie nieprawidłowości zostanie odprawiona ocenia i zlecenie odpowiedniego podejścia do podanych przez Pana objawów klinicznych.

Opisany objaw może świadczyć na przykład na zespół jelita drażliwego.

Pozdrawiam