Czy na podstawie USG można dobrze wyliczyć wiek dziecka?

Witam,
mam problem. Nie pamiętam daty ostatniej miesiączki. Zawsze wszystko zapisywałam, ale miałam przeprowadzkę i mój kalendarzyk niestety zaginął. Niedawno się dowiedziałam, że jestem w ciąży. Mój lekarz skierował mnie na pierwsze USG, z którego wyszło, że moja dzidzia ma 8 tygodni i 2 dni, a CRL wynosi 1,79cm...
Mówiłam swojemu ginekologowi, żeby nie kierował się moimi przypuszczeniami ostatniej miesiączki, ponieważ nie pamiętam ostatniej daty. Czy na podstawie USG dobrze obliczył wiek ciąży?
Bardzo proszę o pomoc specjalisty i zarazem bardzo dziękuję!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, na tym etapie ciąży szacowanie jej wieku na podstawie pomiaru CRL jest bardzo dokładne (+/- 2-3dni), zwykle dokładniejsze (przy nieregularnych cyklach) niż na podstawie faktycznej daty ostatniej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie!