Czy na senność pomogą witaminy lub kofeina albo ruch?

Zażywam sulpiryd na schizofrenię. Jestem po nim senny w ciągu dnia. Czy senność po sulpirydzie z czasem przejdzie? Czy na senność pomogą witaminy lub kofeina albo ruch?

Lek. Paweł Szadkowski

Senność i uspokojenie jest najczęstszym działaniem niepożądanym ww. leku. Powinien pan omówić leczenie z pana lekarzem prowadzącym zwracając uwagę na występujące działania niepożądane przy najbliższej wizycie. Aktywność fizyczna zdecydowanie może przyczynić się do poprawy ogólnego samopoczucia i jest jak najbardziej zalecana.