Czy na suchych palcach, które miały kontakt ze spermą mogą znajdować się żywe plemniki?

Witam, chciałem zapytać się czy na suchych palcach które miały wcześniej kontakt ze spermą lub w ustach po stosunku oralnym z partnerkę, wypłukaniu przez nią ust oraz późniejszych pocałunkach mogą znajdować się żywe plemniki?

Wyłącznie w mokrej spermie znajdują się zdolne do zapłodnienia plemniki. Jeśli sperma wyschnie, plemniki wysychają wraz z nią a więc giną. W ustach również mało prawdopodobne jest przeżycie plemników gdyż partnerka nie tylko przepłukała jamę ustną ale również połyka jej treść wraz ze śliną. Wszystkie te czynniki powodują skuteczne 'umycie' ust z większości plemników.