Czy nacięcie krocza podczas porodu boli?

Moje pytanie dotyczy nacinania krocza podczas porodu, jakie są przyczyny nacięć? Czy samo nacięcie boli?

Witam.
Krocze nacina się celem zapobiegnięcia samoistnemu pęknięciu tkanek miękkich kanału rodnego podczas rodzenia się główki dziecka. Prawidłowo wykonany zabieg następuje w szczytowym momencie skurczu, kiedy kobieta zajęta jest intensywnym parciem. Stopień odczuwania bólu jest różny w zależności od indywidualnego progu wrażliwości. Nie należy się zatem obawiać na zapas.

Pozdrawiam.