Czy nadal brać lek przeciw plamieniom w ciąży?

Witam!
W 4 tyg. ciąży zaczęłam krwawić, udałam się do szpitala i tam zapisali mi lek na podtrzymanie ciąży. Plamienia ustały. W 9 tyg. ciąży mój lekarz kazał mi odstawić leki, tak też uczyniłam.
Dwa dni po odstawieniu znów zaczęłam plamić, tym razem na brązowo. Udałam się do innego lekarza, a ten ku mojemu zaskoczeniu stwierdził, że nie powinnam odstawiać leku do 20 tyg. i plamienia były spowodowane tym, że je odstawiłam.
Mam mętlik w głowie, dwóch lekarzy dwie opinie. Czy mam brać nadal lek?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Dawkowanie progestagenów, przyjmowanych w celu podtrzymania ciąży, lekarze ustalają różnie, w zależności od swojej wiedzy, doświadczenia i przekonania. Skoro po odstawieniu leku zaobserwowała Pani plamienia, to myślę, że lepiej będzie posłuchać zalecenia drugiego lekarza i utrzymać przyjmowanie leku do ok. 20. tygodnia. Przypuszczam, że pierwszy lekarz orzekłby w tej sytuacji podobnie.
Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęśliwego dalszego przebiegu ciąży!