Czy nadal choruję na kiłę?

Dzień dobry, ponad trzy lata temu zacząłem leczenie na kiłę wyniki były następujące: USR miano 1/8, FTA 1/1300, FTA-ABS dodatni, TPHA - dodatni Początkowo byłem leczony Doxycykliną 30 dni tabletki, później Tetracykliną, aż finalnie lekarz przepisał mi po 1,5 roku penicylinę. Leków nie zażywam już prawie 2 lata - mam tylko ciągłe kontrole u lekarza średnio co 3-4 miesiące Piszę do Państwa ponieważ mam wrażenie że mój lekarz nie do końca wie co ma robić dalej w tym momencie wyniki mam następujące: USR miano 1/4 ( przez cały okres leczenia miano mi się zmienia z 1/4 na 1/8 i na odwrót) FTA - ujemny FTA ABS - ujemny TPHA - dodatni 1/10240 Podkreślę tylko, że od momentu zdiagnozowania u mnie choroby nie uprawiałem seksu Chciałbym tylko dodać że w przeszłości byłem ugryziony przez kleszcza. ostatnie wyniki na boleriozę które robiłem są z 2017 roku Wyniki: IgG - 19,94 RU/ml IgM - 6,32 RU/ml Proszę o interpretację wyników czy nadal jestem chory na kiłę ( czy USR mogę mieć fałszywie dodatni ze względu na ukąszenie kleszcza) oraz czy mam boleriozę, wiem że to może być ze sobą w jakiś sposób powiązane

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się ze specjalistą dermatologii i wenerologii.