Czy nadal mam brać sterydy?

Witam Od dziecka mam astmę, alergie na wszystko (pyłki, roztocza itd) Marzec- wrzesień wyglądam jak zombie mianowicie czerwone łzawiące oczy, katar, na dodatek biorę ventolin na astmę który pomaga na 5 minut. Astma nie jest bardzo ciężka tzn nie mam ataków paniki ze się uduszę. Ataki jej mam Ok 10 razy w tygodniu, bywa i czas ze 10 razy w ciągu jednej nocy- zależy. Odczuwam duszność, ból w klatce, kaszel, swistanie. Okropne. Pytanie brzmi czy łapię się na medyczną marihuanę czy taka osoba nie łapie się i nadal mam brać sterydy? (Posiadam Waporyzator do ziół, próbowałem ziołolecznictwa np. Rumianku itd ale nie pomaga)

Lek. Paweł Szadkowski

Pana choroba wymaga leczenia przeciwastmatycznego, którego podstawą są regularnie przyjmowane sterydy wziewnie i nie ma wskazań do stosowania medycznej marihuany. Jeśli choroba jest źle kontrolowana o czym mogą świadczyć częste ataki duszności, sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu odpowiedniej modyfikacji terapii.