Czy nadal mam się obawiać nowotworu?

Dzień dobry! Czy jest możliwy rak piersi lub chlonniak bez wyczuwalnych guzów i powiększen? Od miesiąca bolą mnie pachy, niekiedy promieniuja aż do piersi. Zmieniłam płyn do płukania i kd kilku dni jest poprawa. W piersiach i pod pachami nic nie wyczułam, badam się kilka razy dziennie. Miałam robione dokładne wyniki krwi i lekarz powiedział, że są idealne. Czy nadal mam się obawiać nowotworu? Dodam, że prawdopodobnie mam nerwice i czy ta przez nią mogą być takie obawy?
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Dzień dobry.

Jeśli lekarz prowadzący po przeprowadzeniu badania fizykalnego i diagnostyki z krwi potwierdził, że jest wszytko w porządku to proszę w tym przypadku się z nim zgodzić oczywiście diagnostyka, badania według zaleceń lekarza prowadzącego.

Było by dobrze odwiedzić dobrego psychologa klinicznego w celu konsultacji Pani obaw o chorobę która może się okazać np depresja lub zaburzenia lękowe w takim przypadku psycholog zleci odpowiednie zalecenia.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

specjalista medycyny naturalnej

Dietetyk