Czy nadal mogę stosować dietę z liczeniem kalorii?

Witam :) Mam 18 lat. Mój wzrost to 170 cm i waga 67 kg. Przyznam szczerze, że czuję się grubo. Chciałabym ważyć 55 kg. Na pewnym forum czytałam, że kobieta była w podobnym przypadku jak ja, otóż napisała tak: ,,kilka miesięcy temu przełamałam się i postanowiłam, koniec z tym obżarstwem! Żadna dieta, tylko liczenie kalorii (sama sobie wymyślałam, na co mam ochotę). Jadłam 3 posiłki dziennie (tak jest do dziś) co 3 godziny. 1 tydzień leciałam z 800 kcal dziennie, potem zwiększyłam do 1000, 1200 i zatrzymałam się na 1400 kcal (przez miesiąc) no i warto było, bo w ciągu 2 miesięcy schudłam 15 kg!!!!! Teraz jem normalnie śniadanie, obiad (kolacja to jabłko lub inny owoc) raz w tygodniu, pozwalam sobie na małe co nieco i utrzymuje wagę. ,,Przywołałam ten fragment, ponieważ chciałabym wiedzieć, czy również mogę zastosować taką dietę i czy nie odbije to się negatywnie na moim zdrowiu. PROSZĘ O PORADĘ :)

Witam

Diety o kaloryczności 800 kcal to diety bardzo restrykcyjne, ubogie w składniki odżywcze.
Na pewno nie powinna Pani stosować takiej diety na własną rękę - jest Pani bardzo młoda i wszelkie niedobory mogłyby niekorzystnie odbić się na Pani zdrowiu.
Pani BMI wynosi 23,1, co na siatce centylowej plasuje Panią w okolicy 75-90 centyla.
Oznacza to, iż Pani masa ciała jest w normie.
Nie powinna Pani stosować diet odchudzających o kaloryczności mniejszej niż 1500 kcal.
Taka kaloryczność pozwoli Pani na redukcję masy ciała o 1 kg tygodniowo.
Optymalna ilość posiłków to 4-5 dziennie - zapobiega to napadom głodu.

POZDRAWIAM