Czy nadal mogę zajść w ciążę?
Witam serdecznie, mam 50 lat, od listopada nie mam okresu, w ciazy nie jestem, badanie usg i ginekologiczne wypadly pozytywnie, czy nadal moge zajsc w ciaze, choc absolutnie jej nie planuje. Czy mam sie zabezpieczyc? Pytam bo lekarz wykonujacy badanie i usg nie udzielil mi wyczerpujacej odpowiedzi. Z powazaniem Maria

KOBIETA, 50 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Choć to mało prawdopodobne, ale cykle mimo ich dużej nieregularności, mogą występować. Sugeruję stosować antykoncepcję jeszcze przez kilka lat. Badania hormonów, po powiedzmy roku, pozwolą też określić pani aktualny stan.