Czy nadal możliwa jest ciąża?

Mam 24 lata.
Dzisiaj jest mój 60 dzień cyklu. Staramy się o dziecko. Do 37d.c. współżyłam regularnie co 2 dni. Później już wcale. W 46d.c. robiłam test z krwi beta HCG, wynik <1,00. W 47d.c. byłam u ginekologa na badaniu. Stwierdził, że nic nie wskazuje na ciążę i że nic się niepokojącego nie dzieje. Nie miałam robionego USG. Przypisano mi lek na wywołanie okresu.

Miałam przyjmować ją przez 2 dni (po 6 na dzień). Dzisiaj jest 11 dzień po odstawieniu tego leku i nadal nie mam miesiączki.
Czy jest możliwe, że test z krwi został wykonany zbyt wcześnie? Jaki może być powód dalszego braku miesiączki?
Obecnie mam tylko wrażliwe piersi i nic nie zapowiada nadchodzącego okresu.

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Testy z krwi są bardzo wiarygodne, zwłaszcza po 9 dniach od możliwej daty koncepcji (po tym czasie również testy z moczu nowszej generacji mogą wykazać ciążę).

Jeżeli chodzi o brak miesiączki, trudno na podstawie samego opisu podać powód, ale myślę, ze warto udać się na kontrolną wizytę do ginekologa, w celu poprowadzenia ewentualnej dalszej diagnostyki. Tym razem warto wykonać usg narządu rodnego - w celu np. określenia grubości endometrium i w celu ogólnej oceny. Warto również wykonać podstawowe badania hormonalne - FSH, LH, PRL i estradiolu.

Tutaj znajdzie Pani artykuł oo planowaniu ciąży.

Serdecznie pozdrawiam!