Czy nadczynność tarczycy Gravesa Basenowa sprawi, że waga ciała wzrośnie?

Kobieta 29 lat Bardzo proszę o poradę, w dniu dzisiejszym otrzymałam diagnozę swojej choroby: nadczynność tarczycy Gravesa Basenowa, został mi przepisany lek Thyrozol 3x10 mg, wydaje mi się że jest to duża dawka, obawiam się że moja waga ciała bardzo wzrośnie, czy mam słusznie obawy? Proszę o pomoc

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli wcześniej przed leczeniem i rozpoznaniem choroby była pani w okresie nadczynności tarczycy, to w tym momencie po wyrównaniu ich poziomu pani metabolizm może zwolnić i tym samym doprowadzić do lekkiej zwyżki wagi. Chciałbym jednak podkreślić że zbyt wysoki poziom hormonów tarczycy, który powoduje zwiększenie podstawowego metabolizmu komórkowego, może prowadzić do wystąpienia groźnych dla życia powikłań i dlatego sugerują stosować się do zaleceń lekarza prowadzącego i zapisanego przez niego leczenia.