Czy nadmierna ekspozycja na słońcu, alkohol oraz niskie nawodnienie mogą być przyczyną bólu głowy?

Witam serdecznie, od 3 dni przebywam na urlopie, leżąc na plazy, pije mało wody, głównie duże ilości białego wina. Wczoraj obudziłam się z bólem głowy - przy każdym gwałtowniejszym ruchu czułam ból w głowie z jednej strony. Dziś już głowa nie boli przy poruszaniu ale czuje, ze jest ciężka. Czy nadmierne słońce, alkohol i mało wody może być przyczyna takiego bólu? Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, te czynniki jak najbardziej mogły wpłynąć na wystąpienie bólu głowy. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i nakryciu głowy podczas pobytu na plaży.