Czy nadwaga ma wpływ na długość cyklu?

Witam.
Mój ostatni cykl był 48 dniowy, co mnie zaniepokoiło, bo ciąża została wykluczona (beta hcg < 0,10 mIU/ml). W związku z czym chciałabym się zapytać, co mogło być przyczyną wydłużenia cyklu?
Zwykle u mnie cykl trwa 29, 30 dni. Zauważyłam ostatnio, że dużo przybrałam na wadze i mam nadwagę (mam 164 cm wzrostu, a ważę 74,9 kg BMI: 27,9 co wskazuje na nadwagę).
Czy nadwaga mogła spowodować wydłużenie cyklu i może wpływać na to, iż nie jest możliwa ciąża?
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie!

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Nadwaga nie spowodowała z pewnością jednorazowego przedłużenia cyklu. Przyczyną mógł być np. stres, zmiana klimatu czy przemęczenie. Zbyt duża masa ciała może natomiast towarzyszyć zaburzeniom hormonalnym. tj. PCOS, które przebiegają z nieregularnymi cyklami i rzadkimi owulacjami. Dlatego jeśli długie i nieregularne cykle będą się powtarzać w kolejnych miesiącach, powinna Pani udać się do ginekologa w celu wykonania pełnej diagnostyki.
Pozdrawiam serdecznie!