Czy nagły ból brzucha w 9 tyg. ciąży jest groźny?

Od kilku dni przy szybszym poruszeniu sie, lub wstaniu a nawet kichnięciu odczuwam silne ciągnięcie w dole brzucha - tak jakby mnie coś ciągnęło z całej siły w środku brzucha - rok temu poroniłam w 8 tyg., ale bez takich objawów - tylko krwawienie! Proszę o odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

O ile ból nie będzie szczególnie silny i nie pojawią się krwawienia, to nie ma powodów do niepokoju. Punktem odniesienia może być ból miesiączkowy. Jeżeli ból, którego Pani doświadcza stanie się silniejszy niż najsilniejszy ból miesiączkowy w przeszłości - proszę udać się niezwłocznie do lekarza. Kobiety często skarżą się na bóle podbrzusza we wczesnej ciąży.

Na obecnym etapie macica zaczęła się już powiększać, co może powodować bolesne dolegliwości. Proszę unikać intensywnego czy gwałtownego wysiłku fizycznego, dużo odpoczywać i leżeć.

Pozdrawiam serdecznie!