Czy nakaz zmywania jest przemocą domową?

Witam mam 22 lata jestem młodym przystojnym , inteligentnym,oczytanym chłopakiem o niesamowitej wrażliwości ale jestem przede wszystkim skromny. Mój problem polega na tym że mam złą żonę , która mnie nie szanuje i każe mi zmywać co mam robić ? Czy to nie jest przypadkiem znęcanie się psychiczne ? Żona cały czas gada" Stefan nie leź cały dzień , w końcu byś pozmywał " choć wie że tego nie lubię i że granie całymi dniami naprawdę męczy Pozdrawiam Stefan

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za posta.

Po przeczytaniu Pana relacji, uśmiechnęłam się, bo nie wiem, jaki rodzaj całodniowego "grania" miał Pan na myśli i pierwsze, co do mnie przypłynęło, to gry komputerowe...

Ale...
Powracając do Pana pytania, w partnerstwie/małżeństwie są pewne obowiązki domowe do wykonania, które trzeba wykonać..
Skoro Pan nie lubi "zmywania" to może Pan zaproponować, że w zamian zrobi coś innego, np. coś, czego z kolei nie lubi Żona.

Warto byłoby popracować nad komunikacją miedzy Państwem...

Z przesłaniem dla Pana satysfakcjonującejj współpracy z Żoną,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam,
sam nakaz zmywania nie jest uznawany za przemoc domową. Wspólne zamieszkiwanie i prowadzenie wspólnego gospodarstwa domowe zobowiązuje do pewnych kompromisów. Zachęcam aby porozmawiał Pan z żoną o podziale obowiązków w domu i wspólnie ustalić zasady funkcjonowania. To pozwoli uniknąć w przyszłości nieporozumień i konfliktów na tym tle.
Powodzenia!