Czy należałoby przyjmować jakieś leki?

Dzień dobry od 25 lat choruję na zakrzepowe zapalenie żył głębokich w nogach . W 2000 roku przeszedłem zatorowość płucna .do zeszłego roku byłem na lekach acenocumarol .w zeszłym roku lekarz rodzinny zaproponował mi przejść na lek XARELTO 20 mg . By nie kontrolować INR .Dodam idź noszę dodatkowo pończochy uciskowe II stopnia . Oprócz tej choroby 5 lat temu przeszedłem migotanie przedsionków i jestem na lekach takich jak TELMISARTAN 80 mg i BISOCARD 2.5 mg . TELMISARTAN i BISOCARD mam refundowane a za XARELTO płace sto procent . Czy lek XARELTO 20 mg należy mi się ryczałt i czy z tych leków któryś należy mi się darmowo .10 lat temu gdy byłem ja badaniu dopplerowskim lekarz stwierdził u mnie zwapnienie żył udowych , czy mam brać jakieś leki na to i czy nie powinienem okresowo przechodzić badania doplerowskiego . Proszę o odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 68 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

By pomóc w leczeniu miażdżycy, zawsze warto zmienić styl życia.

Zaleca się rzucenie palenia tytoniu, kontrolowanie nadciśnienia tętniczego, trening marszowy oraz odpowiednią dietę tym bardziej, że względu na Xarelto.

Dobrze było by wzmocnić leczenie kliniczne odpowiednią kurację z medycyny naturalnej ale w opisanych schorzeń wymaga Pan odpowiedniego podejścia i dokładnego zebrania wywiadu.

Zachęcam do kontaktu.

Oczywiście wymaga Pan opieki specjalistycznej swojego lekarza prowadzącego oraz kontrolnych badań laboratoryjnych i obrazowych.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk