Czy należy operować w przypadku dyskopatii wielopoziomowej kręgu szyjnego?

Mam dyskopatie wielopoziomowa kregu szyjnego czy trzeba to operowac?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opisywane zmiany mają zwykle dwojaki charakter. Jest to wynik zarówno choroby zwyrodnieniowej jak i zmian przeciążeniowych. Mogą one powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe, tj parestezje, drętwienia, ból, ucisk kończyn itp. W tej sytuacji warto zgłosić się do neurochirurga. Prawdopodobnie konieczny jest zabieg operacyjny, choć w pierwszej kolejności można wdrożyć rehabilitację.