Czy należy udać się z dzieckiem do okulisty po pryśnięciu do oka Akustone?

Dzien dobry, Synek 2 lata prysnął do oka Akustone(spray do ucha). Minęła noc, oczko zaropiało, zaczerwieniło się białko i powieka. Była lekka opuchlizna, ale po przemywaniu rumiankiem zmalała. Ciagle jest czerwone, nie ropieje już. Widać, że mniej boli. Czy oleje zawarte w akustone nie podrażnią, nie zepsują mu oczka?

Dzień dobry, bardzo dobrze że przemyła Pani oko Syna.

Ze względu na to że Acustone zawiera oleje spowodowały zaczerwienie oka.

Zalecałabym wizytę u okulisty i zbadanie oczu.