Czy należy wykonać badania tarczycowe?

Brałem Proviron 25 mg, 6 dni po 25 mg, 7 dni po 50 mg, moje SHBG poszło w dół, czy to problem z tarczycą ? moja stagnacja która była przez dobre 6 miesięcy, została zażegnana w trakcie brania provironu, poprawiło mi się samopoczucie, libido, wyniki siłowe, i co ważne cofnęła mi się choroba genetyczna tzn wysiewy łuszczycy, byłem z tym u lekarza wiele się nie dowiedziałem żadnego skierowania na badania, dostałem receptę na 3 paczki provironu 25, którego nie ma u mnie w żadnej aptece. Dodam że jako młody chłopak miałem problemy z siłą mięśniową. Przez długi czas zmagałem się z słabym samopoczuciem, i generalnie jak wstawałem to miałem ochotę dosypiać, po provironie wiele się zmieniło. Proviron pomógł mi odblokować organizm takie mam wrażenie i generalnie siła poszła do przodu w trakcie jego brania. teraz go nie biorę bo się skończył i szczerze mówiąc znów wracam do stagnacji. Zrobić badania pod tarczycę TSH,ft4,ft3, antyTPO,antyTG, androstendion (DHEA), (DHEA-S) i wolny testosteron ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym wykonać te badania i skonsultować się z endokrynologiem.