Czy należy wykonać jakieś badania w przypadku ponownego brania tabletek antykoncepcyjnych?

brałam przez 2 lata tabelki vibin mini. W związku z bardzo aktywną pracą i ciągłymi wyjazdami ciężko było mi je brać regularnie wiec je odstawiłam. Obecnie przytyłam 7 kilo. Czy mogę je zacząć brać ponownie? czy potrzebuje jakiegoś kompletu badań?

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz ginekolog może wypisać tabletki bez badań, albo wymagać, aby wykonała Pani badania. Niemniej dla Pani zdrowia warto zrobić próby wątrobowe i układ krzepnięcia, przy okazji od razu morfologię krwi. Te wyniki najlepiej pokazać ginekologowi.