Czy należy wykonać USG barku?

Dzień dobry, W zeszłym tygodniu w poniedziałek delikatnie przeciążyłam ramię na treningu akrobatyki. W nic nie uderzyłam, ani też nie szerpałam ramieniem, zwyczajnie wykonywaliśmy stanie na rękach i przerzuty, Od tego czasu stosuję 2 x dziennie maść z diklofenakiem, do tego nagrzewam problematyczny punkt lampą i rozmasowuję go ( trochę jak przy terapii manualnej) Przeciążenie nie wpłynęło w żaden sposób na ruchomość, ciągle mam pełny zakres bezbolesnego ruchu. Mimo tego praktycznie bezustannie utrzymuje się dyskomfort/ lekki ból jednego punktu w barku . Na początku było mi bardzo trudno zlokalizować źródło bólu ze względu na ,,zakwasy".Do tego nigdy wcześniej nie doznałam kontucji w barku/ ramieniu i ciężko mi określić co jest normą, co przetrenowaniem, a co już patologią . Co robić ? Czy udać się na USG barku ? czy może tylko do fizjoterapeuty ? Czy iść do ortopedy ( który jak to się zdarzało, albo zabroni mi jakiejkolwiek aktywności, albo zlekceważy temat)

Dzień dobry,

opisane objawy wymagają solidnego podejścia do opisanego problemu opisanego przez Panią.

Bark powinien zostać dokładnie przebadany przez ortopedę który palipacyjnie wykona badanie oraz całego kręgosłupa jeśli będą nieprawidłowości lub uzna, że objawy są nie typowe zleci odpowiednią diagnostykę USG lub RM.

Wskazana konsultacja ortopedy lub reumatologa.

Warto przed wizytą wykonać badania krwi morfologia z rozmazem, OB, CRP, wapń,witamina d, RF czynnik reumatoidalny, kwas moczowy.

Pozdrawiam