Czy należy zaszczepić się przeciwko żółtaczce przed zabiegiem na przepuklinę?

Witam mam pytanie byłem zapisać się na zabieg przepukliny pachwinowej który odbędzie się za 6 dni ale lekarz nie mówił mi nic na temat szczepionki rzeciw żółtacze czy mogą mi odmówic operacji czy przesuną termin

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli pacjent nie był szczepiony lub jego poziom przeciwciał nie jest wystarczający zaleca się szczepienie przypominające. Ewentualne postępowanie, czy przesunięcie zabiegu w dużej mierze zależy od ośrodka, w którym pan będzie operowany oraz od pana stanu klinicznego. Najlepiej skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym lub sekretariatem oddziału.