Czy napój z aloesem jest szkodliwy?

witam mam pytanie dotyczące napoju z aloesem aloe pure plus który można zakupić w markecie kaufland. zawiera on 12 % żelu z aloesu . ogólnie jest z kawałkami miąższu. piłam to w ciazy i podczas karmienia . czy ten produkt spożywczy może być szkodliwy . nie jest to produkt z apteki czy zielatskiego sklepu . nieświadoma narazalam dziecko pijąc ten pyszny niewinny napój

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę zachować zdrowy rozsądek. Nie ma powodów do niepokoju. Chociaż napój aloesowy może nie jest najzdrowszy ze względu na często dużą zawartość cukru, to nie powinien być szkodliwy dla dziecka.