Czy naprawdę za mało ważę?

Mam 14 lat i mam 172 cm wzrostu. Rodzice mówią mi, że za mało ważę, bo 53 kg. Czy to naprawdę mało?

Witaj,

według siatek centylowych mieścisz się w tzw. granicach normy, jednak z tendencją do zbyt niskiej masy ciała. Co to znaczy? To znaczy, że możesz uspokoić rodziców, nie jesteś niedożywiona,  jednak nie wolno Ci zmniejszać masy ciała, gdyż wtedy będzie zbyt niska w stosunku do Twojego wzrostu. Zresztą na pewno wiesz, jak niezdrowe w Twoim wieku jest odchudzanie.

Pozdrawiam ciepło
Ula Bieniek