Czy narkoza po porodzie jest konieczna?

Moja przyjaciółka mówiła, że po porodzie dostała narkozę. Czy zawsze tak się robi? Dlaczego?

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Nie, zdecydowanie nie jest to rutynowe postępowanie. Najprawdopodobniej u Pani przyjaciółki po porodzie wykonano zabieg zwany wyłyżeczkowaniem jamy macicy, gdyż podejrzewano, że w narządzie rodnym mogły pozostać fragmenty popłodu (łożyska i/lub błony owodniowej). Jest to bolesny zabieg, dlatego pacjentce podaje się krótkotrwałe znieczulenie ogólne.