Czy nawrót kaszlu może oznaczać alergię?

Witam mam pytanie 15 marca byla z corka na izbie przyjec bo miała kaszel przez dwa tygodnie doatala syropy hedersal deslodyna. Minęły 3tygodnie a ona znowu ma kaszel czy to moze byc alegiczne ?

Lek. Paweł Szadkowski

Tak, może mieć to podłoże alergiczne. Ale nie podała Pani wieku córki, innych objawów - czy ma katar, kicha, czy ma zapalenie spojówek. Czy córka już miała kiedyś podejrzenie choroby alergicznej, albo ktoś w rodzinie choruje na astmę lub inne choroby? Czy kaszel występuje cały czas, czy tylko w danych sytuacjach? Czy występuje w nocy? Czy gorszy jest rano? Czy słychać cokolwiek w płucach - jakieś objawy stanu zapalnego oskrzeli albo płuc? Proszę się udać z córką do pediatry i spróbować podać lekarzowi te fakty. Jeśli córka przechodziła w marcu jakąś infekcję, nabłonek dróg oddechowych był podrażniony, a regeneracja może trwać kilka tygodni - podobnie kaszel poinfekcyjny.