Czy nerwica może powodować takie objawy?

Witam mam 24 lata, od 3 miesięcy mam problem z mdłościami. Co tylko zjem to mam od razu mdłości, odbijanie. Czasami są dni że jest lepiej i nawet po ciężkostrawnym posiłku nie mam mdłości. Często mam lekkie bóle w nadbrzuszu, w dole brzucha po prawej/lewej stronie. Dodatkowo mam uczucie ciężkiej/otępiałej głowy i bardzo często oddaje mocz przy piciu około 2-2,5 litrów dziennie. Zrobiłem praktycznie wszystkie badania jakie się dalo takie jak: 1. 3 razy USG - wyszedł 1 niewielki polip w woreczku żółciowym 2. Morfologię krwi - wyniki okej tylko hemoglobina i hematokryt na górnej granicy 3. Próby wątrobowe - ok 4. Markery nowotworowe - ok 5. Badania moczu - bilirubina 1,56, pojedyncze bakterie ziar. oraz dość liczne pasma śluzu 6. Badania kału - ok 7. Gastroskopię (refluks) 8. Kolonoskopia - ok 9. TK głowy - ok 10. TK jamy brzusznej - ok 11. TK miednicy - ok 12. Prześwietlenie kręgosłupa - zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego i skrzywienie kręgosłupa 13. EKG - ok Miałem witaminę B12 na dolnej granicy 200 tys. Biorę B12 forte. Lekarze zdiagnozowali mi nerwicę ale nie czuje się nerwowy (owszem w ostatnim czasie mam dużo zawirowań, ale nie odczuwam tego jakoś źle). Bardzo proszę o pomoc jakie jeszcze badania mogę wykonać i czy nerwica powodowałaby aż takie objawy?

Witam,

wymagana jest stacjonarna wizyta u lekarza psychiatry aby ocenił Pani stan zdrowia czy potwierdz lub wyklucza chorobę depresję lub zaburzenia lękowe.

Objawy mogą mieć podłoże nerwicowe, depresyjne ale aby to potwierdzić wymagana jest wizyta u specjalisty który oceni wszystkie wyniki badań, objawy jakie Pani dokuczają.

Za chęcam do wizyty i proszę ją nie odwlekać.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Prawidłowo, że wykonał Pan tak pełną diagnostykę, aby móc wykluczyć poważniejsze schorzenia. Na pewno obecna sytuacja z występującymi dolegliwościami znacznie obniża komfort życia oraz codzienne funkcjonowanie.

Z przedstawionych przez Pana wyników badań, zarówno krwi, jak i obrazowych, nie powinno prawdopodobnie stwierdzać się niczego niepokojącego. Jeżeli poważniejsze przypadłości mogły zostać wyeliminowane, warto rozważyć przyczynę psychosomatyczną.

Możliwe, że rozwinęła się u Pana nerwica lękowa, która daje objawy wskazujące na różne choroby. Może powodować między innymi: przewlekłe bóle i zawroty głowy, bóle i ucisk w klatce piersiowej, uczucie duszności, kołatanie serca, gule w gardle, a także ciągłe odczuwanie napięcia.

W związku z odległością, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Specjalista po dokładnym padaniu przedmiotowym i wywiadzie będzie mógł ocenić przyczyny Pana problemów i wdrożyć właściwe leczenie, aby poprawić komfort życia.

Życzymy Panu lepszego samopoczucia!

Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy

https://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-a-nerwica

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.