Czy nerwica może powodować takie objawy?
Witam mam 24 lata, od 3 miesięcy mam problem z mdłościami. Co tylko zjem to mam od razu mdłości, odbijanie. Czasami są dni że jest lepiej i nawet po ciężkostrawnym posiłku nie mam mdłości. Często mam lekkie bóle w nadbrzuszu, w dole brzucha po prawej/lewej stronie. Dodatkowo mam uczucie ciężkiej/otępiałej głowy i bardzo często oddaje mocz przy piciu około 2-2,5 litrów dziennie. Zrobiłem praktycznie wszystkie badania jakie się dalo takie jak: 1. 3 razy USG - wyszedł 1 niewielki polip w woreczku żółciowym 2. Morfologię krwi - wyniki okej tylko hemoglobina i hematokryt na górnej granicy 3. Próby wątrobowe - ok 4. Markery nowotworowe - ok 5. Badania moczu - bilirubina 1,56, pojedyncze bakterie ziar. oraz dość liczne pasma śluzu 6. Badania kału - ok 7. Gastroskopię (refluks) 8. Kolonoskopia - ok 9. TK głowy - ok 10. TK jamy brzusznej - ok 11. TK miednicy - ok 12. Prześwietlenie kręgosłupa - zmiany zwyrodnieniowe odcinka lędźwiowego i skrzywienie kręgosłupa 13. EKG - ok Miałem witaminę B12 na dolnej granicy 200 tys. Biorę B12 forte. Lekarze zdiagnozowali mi nerwicę ale nie czuje się nerwowy (owszem w ostatnim czasie mam dużo zawirowań, ale nie odczuwam tego jakoś źle). Bardzo proszę o pomoc jakie jeszcze badania mogę wykonać i czy nerwica powodowałaby aż takie objawy?

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy,
Prawidłowo, że wykonał Pan tak pełną diagnostykę, aby móc wykluczyć poważniejsze schorzenia. Na pewno obecna sytuacja z występującymi dolegliwościami znacznie obniża komfort życia oraz codzienne funkcjonowanie.
Z przedstawionych przez Pana wyników badań, zarówno krwi, jak i obrazowych, nie powinno prawdopodobnie stwierdzać się niczego niepokojącego. Jeżeli poważniejsze przypadłości mogły zostać wyeliminowane, warto rozważyć przyczynę psychosomatyczną.
Możliwe, że rozwinęła się u Pana nerwica lękowa, która daje objawy wskazujące na różne choroby. Może powodować między innymi: przewlekłe bóle i zawroty głowy, bóle i ucisk w klatce piersiowej, uczucie duszności, kołatanie serca, gule w gardle, a także ciągłe odczuwanie napięcia.
W związku z odległością, trudno jest jednoznacznie ocenić Pana stan zdrowia, dlatego też zalecamy konsultację z lekarzem psychiatrą oraz psychoterapeutą. Specjalista po dokładnym padaniu przedmiotowym i wywiadzie będzie mógł ocenić przyczyny Pana problemów i wdrożyć właściwe leczenie, aby poprawić komfort życia.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/leczenie-nerwicy
https://portal.abczdrowie.pl/osobowosc-a-nerwica
https://portal.abczdrowie.pl/objawy-nerwicy