Czy nerwoból może trwać tak długo?

Witam , od około 2-3 miesięcy miewam dziwne uczucie w klatce piersiowej po lewej stronie. Ani to klucie ani ból , taki jakby ucisk czasami od strony pachy , a czasami od mostka. Ogólnie lewa strona. EKG ok , morfologia wszystko ok, etg płuc i kręgosłupa ok. Lekarz twierdzi że to nerwobóle dodam że żadne leki na działają. Czy nerwobóle mogą tyle trwać ?.praktycznie codziennie mam te dolegliwości
KOBIETA, 32 LAT 4 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisany problem może dotyczyć nerwoból międzyżebrowy aby faktycznie potwierdzić diagnozę wymagana jest dokładny zebrany wywiad i badanie fizykalne ale również odpowiednia diagnostyka obrazowa, laboratoryjna.

Przedstawiona przez Panią diagnostyka wymaga aby ją rozszerzyć aby wykluczyć takie schorzenia jak np cukrzyca, niedobór witaminy B12, D3 oraz schorzeń sercowo naczyniowego.

Holter EKG 24 godziny, echo serca, glukoza we krwi, witamina B12 i D3. Diagnostyka kręgosłupa np rezonans magnetyczny który w opisanych przypadkach jest dokładnym badaniem diagnostycznym.

Jeśli okaże się, że problem nie jest powiązany ze schorzeniem sercowo naczyniowego ani schorzeń metabolizmu wymagana jest konsultacja z dobrym fizjoterapeutą który zapozna się z diagnostyką i oceni problem.

Może również okazać się, że będzie wymagana konsultacja np psychologa klinicznego który oceni czy nie jest to spowodowane na tle nerwicowym.

Nie można bagatelizować opisanych objawów lecz szukać odpowiedniej przyczyny zaczynając od tego co wyżej wspomniałem.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk