Czy nerwowa sytuacja mogła spowodować zawroty głowy oraz problemy z mową i poruszaniem się?

Czy nerwowa sytuacja mogła spowodować zawrót głowy po którym wystąpiły problemy z mową, chodzeniem, opóźnienie(tak jakby mózg nie nadążał za światem). Objawy po kilku godzinach ustąpiły. Od czasu do czasu pojawia się ucisk w głowie, ból głowy, czasami niewyraźna mowa, brak zainteresowania, błyszczące oczy. Czy ciężkie przeżycie mogło spowodować takie zmiany? Chorobę psychiczną? Co to może być?

Dzień dobry,

W przypadku takich objawów KONIECZNA jest wizyta najpierw u lekarza POZ.
Jeżeli lekarz wykluczy tło somatyczne, wtedy proszę zwrócić się do lekarza psychiatry.

Dzień dobry, teoretycznie tak, jednak jeżeli objawy nadal występują proszę skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Następnie po wykluczeniu przyczyn medycznych zalecam kontakt z lekarzem psychiatrą i ustalenie dalszych działań. Pozdrawiam.