Czy neuroleptyki typu Zolafren mogą powodować uzależnienie?

Czy neuroleptyki typu zolafren mogą powodować uzależnienie, jeśli tak to ile potrzeba czasu, żeby organizm doszedł do siebie po odstawieniu takich leków, czy odstawienie tych leków może powodować stany lękowe, napięcia i niepokoju.

Lek. Paweł Szadkowski

Neuroleptyki nie wywołują uzależnienia sensu stricto. Ich odstawienie, w zależności od choroby podstawowej, może wywoływać jednak pewne dolegliwości. Najlepiej jeśli omówi to pan ze swoim lekarzem prowadzącym.