Czy nic sie nie stanie jeśli zapomniałam podać 1 dawkę antybiotyku zinnat?

Witam, Moja 7 letnia córka przyjmuje antybiotyk zinnat na drogi moczowe co 12 godzin o 7.00 i o 19.00. Zapomniałam dać córce dawkę antybiotyku o 7.00, dopiero będę mogła dać kolejną dawkę po 19.00 jak wróci ze szkoły. Pytanie pierwsze: czy nic się nie stanie jak pominęłam jedną dawkę? Pytanie drugie: Córka ma brać antybiotyk przez 10 dni. Powinna ostatnią dawkę przyjąć w piątek rano. Czy tą jedną dawkę pominiętą dać dziecku w piątek wieczorem? Pytanie trzecie: Leczenie zakończy się w piątek. Lekarz rodzinny powiedziała że odczekać 2 dni i ponownie zrobić badanie moczu. Czy w związku z tym mogę zanieść mocz już w poniedziałek rano do badania? Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. 1.Proszę dać kolejna dawkę o tej godzinie, o której miała być - nie wpłynie to znacząco na skuteczność terapii. 2. W piątek wieczorem. 3. Proszę pobrać i zanieść mocz w poniedziałek rano. Pozdrawiam.