Czy nie mając pieniędzy można wyleczyć się z depresji?

Rozwiązując test upewniłam się, że mam depresję. Z dnia na dzień jest coraz gorzej. Nie jem, za dużo śpię, nie chce mi się żyć, coraz częściej sięgam po alkohol. Tylko, że nie stać mnie na psychologa. Pozdrawiam

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Witam Serdecznie
W leczeniu depresji zastosowanie znajdują zarówno leki, jak i metody niefarmakologiczne (np. psychoterapia). Wybór metody zależy od natężenia objawów, i wymaga rozmowy z lekarzem. W naszym kraju dysponujemy większością leków przeciwdepresyjnych dostępnych na świecie, z których większość jest w znacznej części refundowana. W uzasadnionych przypadkach psychoterapia jest również dostępna nieodpłatnie w placówkach opieki zdrowotnej. Nie jest regułą, iż leczenie depresji wymaga zastosowania odpłatnej psychoterapii. Proponuję zapisanie się do bezpłatnej poradni zdrowia psychicznego, rozmowę z lekarzem i zaznaczenie, iż droga terapia nie wchodzi w rachubę. Z pewnością uda się dobrać leczenie do możliwości finansowych, o ile zajdzie taka konieczność.
  Z pozdrowieniami

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty