Czy nie mam już boreliozy?

Czy mogę uważać się za wyleczoną z boreliozy? Prawdopodobnie po tygodniu od ugryzienia przez kleszcza przez kilka dni miałam objawy grypopodobne - gorączkę (38 stopni), silne bole głowy, mięśni, dreszcze. Dopiero potem zauważyłam rumień pod pachą. Lekarz internista zastosował kurację antybiotykiem przez 20 dni, zalecił też badanie IGg i IGM metodą Elisa po 6 tygodniach. dziś otrzymałam wynik: IGg 67,39Ru/ml, IGM 334, 44 Ru/ml. (wynik dodatni>22 Ru/ml). Już podczas brania antybiotyku czułam się dobrze i nadal nic mi nie dolega. Czy powinnam się zgłosić do jakiegoś lekarza, czy też mogę uznać, że zostałam wyleczona? Kobieta, 56 lat

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym oznaczyć przeciwciała za ok rok i skonsultować się z lekarzem.