Czy nieczynne jądra oznaczają bezpłodność??

Mój chłopak, podczas jednej z rozmów, powiedział mi, że nigdy nie miał wytrysku i zapewne nigdy nie będzie go miał, ponieważ ma nieczynne jądra. Czy to znaczy, że nie będziemy mogli mieć dzieci? A może da się to jakoś leczyć? Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani,

nieczynne jądra nie produkują plemników, co oczywiście uniemożliwia poczęcie. To, czy można to leczyć, zależy od przyczyny, z powodu której jądra są nieczynne. Jednak w większości przypadków jest ono niemożliwe.

Jeżeli posiadanie dzieci jest dla Pani bardzo ważne, musi Pani odbyć z chłopakiem rozmowę na ten temat. On na pewno zdaje sobie sprawę ze swojej sytuacji. Proszę pamiętać, że bezpłodność nie oznacza, iż taki mężczyzna byłby złym ojcem np. adoptowanych dzieci.