Czy niedoczynność została wykluczona?

Dzień Dobry, zauważyłem u siebie kilka objaw niedoczynności tarczycy np. uczucie zimna, brak koncentracji, problemy ze wstawaniem, nadmierna potliwość, wyniki wyglądają następująco: TSH (1,572 - Zakres ref. 0,35-4), FT3 (4,29 - Zakres ref. 2,43-6,01), FT4 (10,54 - Zakres ref. 9,01-19,05). Czy według wyliczeń jest wykluczona niedoczynność? Czy powinienem się obawiać wyników, szukać innego rozwiązania objawów?

Dzień dobry,

wyniki przedstawione warto z konsultować na wizycie stacjonarnej aby je porównać z dokładnym wywiadem oraz z badaniem fizykalnym ( palpacyjne ) tarczycy, nawet gdy przedstawione wyniki są prawidłowe.

Opisane objawy wymagają diagnostyki przede wszystkim glukozy z krwi na czczo oraz innych podstawowych badań zleconych przy wizycie u swojego lekarza pierwszego kontaktu który zleci odpowiednią diagnostykę do objawów klinicznych.

Pozdrawiam