Czy niedosłuch I uczucie zatkanych uszu jest uleczalne?

Witam, 2 lata temu miałem zapalenie zatok, leczyłem się z pomocą antybiotyku, jednak po tej chorobie pozostał lekki niedosłuch i uczucie przytkanych uszu, co jakis czas pojawia się też uczucie wiekszego ich przytkania jak nie obu to raz jednego a raz drugiego ucha wizyty u laryngologów kończyły się przepłukaniem uszu. Dodatkowo często pojawia się zatkanie nosa bez kataru. Rezonans wykazał małe polipy ale lekarz stwierdził że nie jest to powodem. Dodam że jestem alergikiem, nie biorę leków ponieważ nie odczuwam po nich poprawy. Jak sobie z tym poradzić i czy jest to odwracalne?

Szanowny Panie, bez badania nie jestem w stanie pomóc. Leczenie należy omówić z laryngologiem. Pozdrawiam