Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy nieleczona alergia może prowadzić do astmy?

Mój lekarz podejrzewa u mnie alergię, ale nie chce dać mi skierowania na wykonanie testów alergicznych. Na razie zaleca jedynie łykanie Zyrtecu. Słyszałam, że nieleczona alergia może prowadzić do astmy. Nie stać mnie na wizyty i badania prywatne. Czy płacąc składki na NFZ, mogę liczyć na jakąkolwiek profilaktykę, jeżeli chodzi o astmę? Co przysługuje mi w ramach tzw. państwowej opieki zdrowotnej?

ponad rok temu

Co wiesz o alergii pokarmowej u dzieci?

Sprawdź, czy tej choroby można uniknąć, np. odpowiednim odżywianiem w czasie ciąży. Z filmu dowiesz się również, czy alergia jest chorobą, z której nie można zostać wyleczonym, a także kiedy najlepiej badać dzieci pod kątem alergii.

W ramach leczenia finansowanego przez NFZ przysługują Pani zarówno wizyty u specjalisty alergologa, jak i badania diagnostyczne, np. testy z alergenami zalecane przez specjalistę. Należy wybrać poradnię alergologiczną, która ma podpisaną umowę z NFZ (nie obowiązuje żadna rejonizacja). NFZ wymaga, aby pacjent zgłosił się na wizytę do alergologa ze skierowaniem od lekarza rodzinnego i dokumentem poświadczającym.

Specjalista chorób wewnętrznych, alergolog.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy