Czy niemowlaków nie należy całować w usta?

Witam Często się słyszy o niemowlęta, że chorują przez całusy po buźce. Nie lubie jak ktoś całuje syna po twarzy/ręce ani jak trzymają jego ręce, nawet jak to jest rodzina bo nie widuje go codziennie. On ma 10 miesięcy i mąż mówi że przesadzam. Dla mnie to mało higieniczne i łatwy sposób żeby zarazić. Nie trzymam go w sterylnych warunkach ale dotykanie/calowanie ręce/buzke można uniknąć. Gdzie są granice i co można robić w tej kwestii? Mąż się boi, że oni będą smutni a ja ze syn będzie chory.

Dzień dobry,
całowanie niemowlęcia po buzi czy rączkach jest po prostu niehigieniczne i rzeczywiście niesie ze sobą ryzyko zarażenia nawet banalną infekcją wirusową. Wydaje mi się, że najlepiej będzie spokojnie wytłumaczyć swoje racje.