Czy niemowle może mieć skazę białkową?

Witam, karmię moje dziecko piersią na żądanie Kiedy miała 2 miesiące dostała wysypkę, nasza pediatra stwierdziła że to skaza białkowa ( bez badań ) i kazała przestać jeść nabiał i produkty mleczne i dokarmiać mlekiem modyfikowanym HA i podawać floraktin kolki. Po tych kroplach i mleku Mała rzadko robiła kupkę bo raz na tydzień a kupka była zielonkawa błyszcząca o konsystencji plasteliny ( wcześniej kupka była też raz na tydzień ale musztarda ) kwysypka zeszła ale dziecko ma teraz zaparcia kupka raz na tydzień przy pomocy czopka z dużym wysiłkiem, nie dokarmiam już i jem nabiał. Dziecko jest na samej piersi. Kolor kupki ciemny ale nie zielony stolec zbity. Czy to od tego mleka HA?? Zastanawiam się czy wogóle było konieczne...

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym zastosować się do wskazań odstawienia mleka, oraz produktów mlecznych.