Czy nienoszenie protezy mogło spowodować zanik kości?

Moje pytanie dotyczy implantów. 9 lat temu usuwalam zęby.Zostały mi w szczęce 1 i jedna 2. Do protezy do dzisiaj nie mogę się przyzwyczaić ze względu na dużą ruchomośc i odruch wymiotny i prawie wcale jej nie noszę. Zdecydowałam się na implanty, ale po badanich okazało się, że bardzo duży zanik kości dyskwalifikuje mnie. Chciałabym się dowiedzieć, co w takim przypadku mogłabym jeszcze zrobić, czy to, że większość czasu spędzam bez protezy mogła spowodować tak duży zanik kości i czy odbudowa kości (czytałam dużo o tym) jest w moim przpadku możliwa? Poszę o radę. Z góry dziękuję. Krystyna

Kość pozbawiona zębów zanika, a nieobciążona protezą zanika jeszcze szybciej.W jaki sposób można odbudować kość zależy od miejsca potencjalnej implantacji i stopnia zaniku. Decyzję podejmuje implantolog. Pozdrawiam

Witam!

Brak zębów jak i również podczas noszenia protezy kość zanika, jedyne rozwiązanie dzięki któremu istnieje możliwość wszczepienia implantów to zabieg przeszczepu bloków kostnych. Należy udać się na wizytę konsultacyjną do lekarza implantologa w celu oceny stanu warunków w jamie ustnej.

Witam.
Od momentu usunięcia zęba kość w tym miejscu zaczyna zanikać, ponieważ siły działające w jamie ustnej wywierają nacisk na wyrostek zębodołowy. Proteza ruchoma także naciska na podłoże powodując jego zanik. W tej chwili brak kości nie jest problemem, ponieważ chirurdzy potrafią odtworzyć warunki kostne, by implantacja była możliwa. Proszę zgłosić się na konsultacje do implantologa.

Pozdrawiam,
lekarz implantolog, specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej Tomasz Bigas
http://www.astra-dent.pl/implanty-katowice.php