Czy niepokój może być pośrednim objawem menopauzy?

Witam.Mam 48lat..4miesiace temu usunieto mi macice lecz pozostawiono jajniki.Od czasu do czasu odczuwam dziwny niepokoj czy lek choc nie mam powodu do zmartwien.Czy moze to byc jakis objaw przedmenopauzy?Ponoc menopauza w takim przypadku pojawia sie wczesniej.Pozdrawiam

Uczucie niepokoju może mieć wiele przyczyn. Jest Pani w okresie okołomenopauzalnym, więc zaburzenia nastroju z tym związane również mogą wystąpić pomimo zachowanych jajników. Jeżeli odczucie będzie się utrzymywało i będzie Panią niepokoić, proponuję wizytę u lekarza POZ lub psychologa. Pozdrawiam.