Czy niepowiększone węzły chłonne mogą boleć?

Witam kilka dni temu miałem usg szyi oraz pach gdyż od półtora miesiąca codziennie mnie tam boli. W badaniu wyszło ze nie mam powiekszonego ani jednego węzła ani na szyi ani pod pachami. I mam pytanie co to może boleć czy nie powiększone węzły też mogą boleć? Obecnie czekam na wynik profilu EBV

Małgorzata Panek

Ból w przypadku powiększonego węzła wynika z pobudzenia włókien nerwowych nadmiernie rozciągniętej torebki węzła. Ból pach niezwiązany z powiększeniem węzłów może mieć przyczynę mięśniową czy też nerwową (drażnienie włókien nerwowych). Czy występują jakiekolwiek zaburzenia ruchomości? Proszę wraz z wynikami badań zgłosić się do lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam