Czy nieprawidłowo założona plomba mogła spowodować ból zęba?

Wczoraj miałem wymienianą plombę w górnej siódemce. Wydaje mi się że jest ona za wysoka,. Dziś ranko obudziłem się z pobolewającą dolną siódemką, dodam że cierpię na bruksizm. Czy to możliwe że uciskająca plomba spowodowła tego typu bolesność? Dolna siódemka jest zdrowa, rtg nie wykazuje próchnicy.

Witam,
Jak najbardziej jest to możliwe i prawdopodobne. Przeciążenie zęba (tzw. węzeł urazowy), jeśli nie zostanie skorygowane na czas może przynieść także inne konsekwencje.
Z poważaniem
Łukasz Łużniak

Jak najbardziej. Nierówna plomba może powodować nierówne obciążenie zębów, ból, w końcu wypaść. To ważne, by każdorazowo po założeniu wypełnienia, pacjent sprawdził, czy jest ono szczelne, gładkie i nie przeszkadza w ustach.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl